newsbanner

NEWS

News

İstanbul’da kısa bir zaman içinde faaliyete geçmeye hazırlanan Imperial Business Hotel Bomonti’nin şahsa özel ihtimamı “Prime to Serve” ile hizmet vereceği belirtildi.

Imperial Hotels Group’un İstanbul’daki yeni oteli Imperial Hotel Bomonti’in önümüzdeki günlerde kapılarını açmaya hazırlandığı açıklandı. Bomonti’de yer alan 5 yıldızlı otelin 203 oda ve suiti bulunuyor. Imperial Art & Design Collection konseptiyle hizmet verecek olan otelde 6 adet toplantı salonu, çatı katında İstanbul manzaralı ana restoran, otel girişinde A la carte restoran, Lobby Lounge ve bin metrekarelik Imperial Spa & Wellness yer alıyor.

Gezi olaylarının ardından turistlerin Taksim’de konaklamaya çekindiğini, bu yüzden Taksim’e yakın yerleri tercih ettiğini söyleyen Imperial Hotel Bomonti Genel Müdürü Emre Lüküslü, “Bulunduğumuz yer geleceği olan bir bölge. Bomonti’de yapılaşma ve modernizasyon için start verildi. Büyük gruplar Hilton’un gelmesiyle beraber burayla ilgilenmeye başladı” dedi.

TurizmdeBuSabah

Imperial Hotels Group’un İstanbul’daki yeni 5 yıldızlı oteli Imperial Hotel Bomonti, 3 Ekim’de kapılarını misafirlerine açtı. 203 odası ile hizmet vermeye başlayan otelin Genel Müdürü Emre Lüküslü, ilk hedeflerinin tam anlamıyla bir iş oteli olmak olduğunu söyledi. Emre Lüküslü, İstanbul’un turizm arenasındaki son durumunu ve oteller bölgesi olarak şekillenmeye başlayan Bomonti’yi değerlendirdi. İstanbul’un büyüyen ve gelişen, cazibesi yüksek bir şehir olduğunu vurgulayan Lüküslü, TurizmdeBuSabah’a şunları anlattı:

“AVRUPALI TURİST İSTANBUL’DAN ELİNİ AYAĞINI KESTİ”

“Bölgede yatırımlar gün geçtikte artıyor. Bunlardan bir tanesi de bizim otelimiz. Bununla birlikte kendimizin de geliştireceği bir şeyler olması lazım. Önemli olan kendimizi hem sosyal, hem ekonomik, hem de turizm açısından nasıl geliştireceğimiz. Benim turizme girdiğim dönemde İstanbul’a çok fazla Avrupalı turist gelirdi. Artık ellerini ayaklarını kestiler. Özellikle otelcilikte. 1995 yılında Londralı, Parisli veya Avusturyalı turistleri İstanbul’da çok sık görürdük. Şu anda profil değişti ancak pastadan alınan pay gün geçtikçe artıyor. İstanbul’a özellikle Ortadoğu’dan çok fazla misafir gelmeye başladı. Ortadoğu’da İstanbul farkındalığı ortaya çıktı. Buna bağlı olarak da yatırımlar çoğaldı. Daha da artacak. Şehri ve hizmetleri geliştirirsek yatırımlar da devam eder.

“KÜLTÜR TURİZMİNE DAHA FAZLA AĞIRLIK VERMELİYİZ”

İstanbul’da yeni başlayan bir sağlık turizmi operasyonu var. Bu alanda hem hastanelerde hem de otellerde büyük bir yatırım yapıldı. Güzel anlaşmalar yapılıyor. İnsanlar hem turistik olarak geliyor hem de ufak tefek operasyonları burada yaptırıyor. İstanbul’da çok iyi hastanelerimiz ve doktorlarımız var. Bu yüzden sağlık için İstanbul çok fazla tercih ediliyor. Kültür turizminde İstanbul, transit geçiş destinasyonu olarak kullanılıyor. Bunu değiştirmeliyiz. Konaklamaları arttırmalıyız.

Turistik bölgelerimizi daha cazip hale getirmemiz gerekiyor. Bunlar yapılınca otomatik olarak konaklamalar da artacaktır. Tek taraflı yapılacak şeyler değil bunlar. Devletin ve işletmecilerin devamlı yatırım yapması gerekiyor. Bunların zamanla değişeceği görünüyor. Kültür turizmine ağırlık verilmeli. Türkiye’de kültür turizmi yapılıyor ancak başka illere daha fazla ağırlık verilmiş durumda. Bunu İstanbul’a kaydırmalıyız. Antalya’da yapıla turlar burada da yapılmalı.

“OTELİ AÇTIKTAN SONRA ÇEVRE CANLANDI”

Otelimizin bulunduğu bölgede fizibilite çalışmaları yapıldı. Feriköy, Pangaltı, Bomonti arası tarihi geçmişi olan bir bölge. İlk atılımı Hilton yaklaşık 860 odalı bir otel açarak yaptı. Yaşanan son olaylardan sonra turistler Taksim’e gitmeye çekiniyor. Taksimi kullanmayınca oraya daha yakın yerleri tercih etmeye başladılar. Bulunduğumuz yer geleceği olan bir bölge. Bomonti’de yapılaşma ve modernizasyon başladı. Büyük gruplar Hilton’un gelmesiyle beraber oraya yatırımlar yapmaya başladı. Biz oteli açtıktan sonra çevre canlandı. Bulunduğumuz bölge itibariyle hem alışveriş merkezleri, hem turistik yerler hem de müzelere yakınız. Öte yandan değişik bölgelere yatırımlar yapılıyor. Bunun en büyük örneği Kurtköy’deki Crown Plaza. Herkes, ‘dağ başındaki otele kim gidecek’ dedi ama şimdi doluluk oranları çok iyi.

“OTELİN İSMİNDE ÖZELLİKLE KELİMESİNİ KULLANDIK”

Otelimiz daha önce Şetat İş Merkezi olarak bilinen bu bölgenin çok eski bir binasında açıldı. Bina uzun yıllar iş merkezi olarak kullanıldı. Bina tamamen yenilendi. Otel haline getirildi. 203 odamız var. 6 değişik toplantı salonumuz mevcut. 1 ana olmak üzere 2 restoranımız var. Lobi alanımız geniş ve ferah. Toplam 3 adet barımız var. Otelin isminde özellikle Business kelimesini kullandık. Biz bir iş oteli olmak istiyoruz. Etrafımız zaten iş alanı, aynı zamanda alışveriş merkezlerine yakınlığımızdan dolayı da turistik bir alan.

“BÜTÜN BİLGİ BİRİKİMİMİ BU OTEL İÇİN HARCAYACAĞIM”

Otelimiz Ekim’in başında açıldı. Bu tarihlerde İstanbul’da doluluklar düşer. Ortadoğulu misafirlerimiz gelir bu dönemde. Özellikle İran pazarından. Bir de firmaların yıl sonu toplantıları gerçekleştirilir. Biliyorsunuz satış ve alışkanlıkları bozmak zordur. Alışkanlıkları değiştirip, daha iyi bir hizmetle neden tercih edilmeyelim. 20 yıllık meslek hayatımda ben bunları çok yaptık. Bütün bilgi birikimimi bu otel için harcayacağım.”

Ödülünü çocukluk arkadaşı verdi Engelsiz Yaşam Vakfı, geçtiğimiz günlerde düzenlediği 5. Yılın En İyileri Ödül Töreni’nde yapılan bağışları dağıtmak üzere yemek daveti verdi.

Bomonti Imperial Business Hotel’deki törene Nükhet Duru, İbrahim Çelikkol, Petek Dinçöz gibi ünlü isimler de katıldı. Bağışların engellilere teslim edildiği gecede ödül törenine katılamayan sanatçılara da ödülleri sunuldu. Nükhet Duru ‘yaşam boyu meslek onur ödülü’, İbrahim Çelikkol da ‘en iyi erkek TV oyuncusu’ ödülünü aldı. Çelikkol’a ödülünü çocukluk arkadaşı olan engelli balet Memet Sefa Öztürk verdi.

SEE VIDEO

Night Newsletter

Breakfast News

News Center

  MORE

divider_reviews